Apidomek

"Nechte přírodu, ať Vás léčí."

"Léčivá síla včel prověřená staletími."
Apidomek je dřevěná stavba sloužící k léčebnému pobytu využívající léčebný potenciál včel. Jste při tom v bezpečí, do přímého kontaktu se včelami se nedostáváte. "Pouze" jste v jejich blízkosti, dýcháte ozdravný vzduch z úlu a na Vaše tělo i mysl pozitivně působí biopole včelstva, které dokáže lidský organismus harmonizovat. Celý prostor je provoněný přírodními esencemi pocházejících ze včelích úlů. 

Po stranách stavby jsou umístěna včelstva. Dvě lůžka jsou vytvořena z dřevěného roštu se zasíťovanými otvory přímo nad úly se včelstvy. Na lůžku bývá položena přírodní matrace, deka s polštářkem nebo také nic - dle požadavku klienta.

Léčebná kůra probíhá spaním "na úlech" po několik nocí nebo pravidelnými půlhodinovými návštěvami.
Délka a intenzita pobytu záleží na závažnosti onemocnění a určuje se při vstupní konzultaci.
Též lze apidomek využít k relaxaci a uvolnění, kdy stačí pobyt po kratší dobu. Vše je na domluvě.

Vzduch ze včelích úlů
Do celého vnitřního prostoru apidomku se uvolňuje vzduch ze včelích úlů. Vzduch k Vám přirozeně proniká skrz průduchy umístěné v blízkosti vletového otvoru. Je nasycen odpařenými látkami z medu, propolisu, nektaru, mateří kašičky, pylu, silicemi ad. Je to směs látek (terpenů, alkoholů, silicí, esterů...), které blahodárně působí na lidský organismus. Směs látek se přes plicní komůrky dostává do krve a může tak pozitivně působit po celém Vašem těle.  

Vzduch je voňavý. Včely Vám tak míchají voňavý koktejl z právě kvetoucích rostlin a stromů. A všechny tyto esence mají na Vaše tělo i mysl pozitivní, ozdravný vliv. K tomu si můžete zavřít oči, uvolnit se a zaposlouchat se do jemného bzučení včel.

Úlový vzduch pomáhá léčit:
bronchitidu 
astma
alergie
chronické onemocnění plic
oslabení imunitního systému
náchylnosti k infekcím
infekce dýchacích cest
chronické bolesti hlavy a migrény

Při výše zmíněných problémech, se doporučuje půl hodinová sezení v intervalech 2x až 3x týdně.

Mikrovibrace včel a jejich biopole
Každé včelstvo vykazuje určitý elektricko-magnetický náboj. Víření vzduchu způsobené křídly včel rozptyluje elektrické částice do okolí. Ty působí na vodu (jak v těle lidí i zvířat, tak například i na vodu v lahvi) tou měrou, že mění charakter mezimolekulárních vazeb - pomáhá je navracet do původní harmonické podoby. Biopole včel je velice podobné biopoli lidskému.  To znamená, že včely mohou pomoci k odstranění poruchy v elektromagnetickém poli člověka. 
 
Pomáhají léčit:
vysokou hladinu glykemie 
zažívací potíže 
kožních problémy a jiné 
normalizace krevního tlaku
stres, deprese, úzkosti
uvolňuje křeče
zlepšuje svalový tonus

Infračervené teplo:
Včelí kolonie vyzařuje infračervené teplo. Působení včelího infračerveného tepla na lidský organizmus je ale ještě stále málo prozkoumané. 

Pomáhá:
při vysokém krevním tlaku
při bolesti podporou produkce neurotransmiterů
při oslabení imunity

Ceník:
1-2 noci: 1 osoba 900 Kč/noc, dvě osoby 1500 Kč/noc
3 noci a více: 1 osoba 700 Kč/noc, dvě osoby 1200 Kč/noc
Pro dlouhodobější pobyt a věrné hosty cena DOHODOU.

250 Kč/ 20 min. dýchání 100% úlového vzduchu (se speciálním nástavcem na dýchání)