Včelaření

"Z včelařství naučil jsem se přírodu více znáti a více milovati, než z mnoha knih učených."

                                                                                                                                                         J.A.Komenský

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Včelaříme s respektem k životu včel, snažíme se volit šetrné postupy. Včely jsou pro nás nejen velkou láskou, ale i inspirací, jak dokonale fungovat ve společenství. Práce u včel se často mění v relax. V budoucnu bychom rádi nabídli našim zákazníkům též možnost se setkat se včelami, a to nejen nahlédnutím přímo do úlu, ale i relaxací v apidomečku, kdy je možné slyšet a cítit včely, dýchat ozdravný včelí vzduch bez přímého kontaktu se včelami.

S chovem včel jsme začali v roce 2006, kdy jsme přebrali několik včelstev po zemřelém dědovi. Včelstva byla ve starých nevyhovujících úlech, přesto nás práce u včel a jejich život, tak okouzlily, že se nám včelaření stalo láskou, koníčkem a trochu i zaměstnáním. Od dědy jsme byli zvyklí každý rok mívat domácí med, a to především řepkový. Dnes už jsme schopni díky našim včelám produkovat vlastní kvalitní med různých druhů. Nově našim zákazníkům nabízíme i med s pergou, pergu, propolisovou tinkturu a trubčí mléko.

Po dlouhém hledání jsme objevili vhodné místo k bydlení a k hospodaření. V roce 2011 jsme se přestěhovali do Suchého Dolu a zde jsme začali od znova již v nových nástavkových úlech a s novými včelstvy. Včelaříme v zateplených úlech (r. m. 39 x 17 cm) a postupně jsme chov rozšířili na současných 70 včelstev. Včelstva máme umístěna na několika stanovištích v okolí Broumovských stěn, v blízkosti lesů a kvetoucích podhorských luk, tak aby zaručovala snůšku a následně tvorbu medu z více kvalitních zdrojů.

 

 


	          
	        

One Response to Včelaření

Napsat komentář