Naše nabídka

                             Med květový – tekutý 200 Kč/1 kg

                             Med květový pastový 200 Kč/1 kg

                             Med květový s pergou 140 Kč/ 340 g (dostupný bude opět od července 2023)

                             Propolisová tinktura 130 Kč/ 50ml

                             Trubčí mléko mražené 450 Kč/ dvě třítýdenní kůry

Naše včelí produkty pochází z kvetoucích luk, mezí, hájů a lesů Chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Včelaříme s láskou. S hlubokým respektem se skláníme před životem včelstva a jeho dokonalou organizací, kdy každá včela plní svou nezastupitelnou úlohu. Vše ve včelím životě má svůj řád a dokonalost.  Med, perga, propolis jsou produkty tohoto dokonalého systému a my máme tu čest je Vám nabízet.

IMG_7324

 Med květový

Pochází z nektaru kvetoucích lučních rostlin, z jara kvetoucích ovocných stromů, v červnu z polních plodin, z květu lípy, ostružin, malin. Tyto medy jsou typické svou světlejší barvou. Brzy krystalizují, což kvalitě medu nijak neubírá.

Med květový pastový

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Pochází z nektaru kvetoucích lučních rostlin, z jara kvetoucích ovocných stromů, v červnu z polních plodin. Od výše uvedeného se liší svou konzistencí. Po vytočení se med pastuje – ve chvíli, kdy med začne krystalizovat se pomalým mícháním upraví do jemné, krémovité konzistence. V takto upraveném medu jsou zachovány všechny hodnotné biologicky cenné látky. Je však měkký, snadno se roztírá a přitom, na rozdíl od tekutého medu, nekape a neztéká. Krémovité konzistence je dosaženo tím, že se zabrání tvorbě velkých spojených krystalů medu. Med je téměř bílý až jemně žlutý.

Med medovicový (lesní)

Vzniká sběrem a následně úpravou medovice, což je sladká lepkavá tekutina, kterou sbírají včely na jehličí, listech a větévkách rostlin. Přinášejí ji do úlu a tvoří z ní med, který je většinou znám veřejnosti pod názvem „lesní“. Medovici produkují různé druhy mšic na listnatých nebo jehličnatých stromech, ty svým ústním zařízením napichují rostlinné sítkovice, t. j. rourky kterými proudí cukry. Přebytečnou vodu s cukry mšice přefiltrují a vylučují z těla, včely následně tyto kapky cukerné vody (medovice) sbírají a dávají tak základ vzniku výborného medovicového medu. Tento med je typický svou tmavší barvou a pozdější krystalizací.

Med smíšený

Obsahuje v různém poměru oba výše uvedené medy.

Med prodáváme v 1kg sklenicích, po domluvě můžeme dodat i ve větším balení (5 kg) nebo v malém dárkovém  balení (120g).

Perga, med s pergou

Perga  působí blahodárně na organismus. Obsahuje mnoho vitamínu a stopových prvků. Zvyšuje imunitu, vhodná jako doplněk k léčbě ATB, při rekonvalescenci po operacích, zlepšuje zrak. Zvyšuje psychickou i tělesnou kondici.

Perga je pyl, který včely v úle zpracují tak, že ho vrství do buněk plástu a hlavami ho dusají. Mezi jednotlivé vrstvy dávají med a výměšky svých žláz. V takto ošetřeném pylu nastává mléčné kvašení (fermentace), popraská obal pylového zrnka a díky tomu se zvýší jeho stravitelnost.

Trubčí mléko

Je velice silný zdroj energie. V apiterapii se využívá pro harmonizaci organismu, a to především systému nervového a hormonálního. Efekt lze pocítit do třetího dne od zahájení kůry. Výborně funguje na zlepšení funkce centrální nervové soustavy a na vegetativní vaskulární dystonii. Často se kůrou s trubčím homogenátem zahajuje léčba složitějších onemocnění. Docílí se toho, že se harmonizací nervového systému organismus vyčistí. Lépe se pak ukáže skutečný zdroj problémů a na ten se pak zacílí další léčba.

U žen je vhodný při menopauze, u mužů zvyšuje vitalitu a počet spermií. Vhodný jako prevence aterosklerózy.

Prodáváme zmražené v sáčcích na led.

One Response to Naše nabídka

Napsat komentář