Naše nabídka

Domácí vajíčka: 4 Kč/ ks.

Medu v roce 2021 je prozatím málo. Přijímáme objednávky.

                             Med květový – tekutý 170 Kč/1 kg

                             Med květový pastový 170 Kč/1 kg

                         IMG_7324

 

Náš med pochází z kvetoucích luk, mezí, hájů a lesů Chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Včelaříme s láskou. S hlubokým respektem se skláníme před životem včelstva a jeho dokonalou organizací, kdy každá včela plní svou nezastupitelnou úlohu. Vše ve včelím životě má svůj řád a dokonalost.  Med je produktem tohoto dokonalého systému a my máme tu čest jej Vám nabízet.

 Med květový

Pochází z nektaru kvetoucích lučních rostlin, z jara kvetoucích ovocných stromů, v červnu z polních plodin. Tyto medy jsou typické svou světlou barvou. Brzy krystalizují, což kvalitě medu nijak neubírá.

Med květový pastový

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Pochází z nektaru kvetoucích lučních rostlin, z jara kvetoucích ovocných stromů, v červnu z polních plodin. Od výše uvedeného se liší svou konzistencí. Po vytočení se med pastuje – ve chvíli, kdy med začne krystalizovat se pomalým mícháním upraví do jemné, krémovité konzistence. V takto upraveném medu jsou zachovány všechny hodnotné biologicky cenné látky. Je však měkký, snadno se roztírá a přitom, na rozdíl od tekutého medu, nekape a neztéká. Krémovité konzistence je dosaženo tím, že se zabrání tvorbě velkých spojených krystalů medu. Med je téměř bílý až jemně žlutý.

 Med medovicový (lesní)

Vzniká sběrem a následně úpravou medovice, což je sladká lepkavá tekutina, kterou sbírají včely na jehličí, listech a větévkách rostlin. Přinášejí ji do úlu a tvoří z ní med, který je většinou znám veřejnosti pod názvem “lesní”. Medovici produkují různé druhy mšic na listnatých nebo jehličnatých stromech, ty svým ústním zařízením napichují rostlinné sítkovice, t. j. rourky kterými proudí cukry. Přebytečnou vodu s cukry mšice přefiltrují a vylučují z těla, včely následně tyto kapky cukerné vody (medovice) sbírají a dávají tak základ vzniku výborného medovicového medu. Tento med je typický svou tmavší barvou a pozdější krystalizací.

Med smíšený

Obsahuje v různém poměru oba výše uvedené medy.

 

Med prodáváme v 1kg sklenicích, po domluvě můžeme dodat i ve větším balení (5 kg) nebo v malém dárkovém  balení (120g).

One Response to Naše nabídka

Napsat komentář