Zahrada

Zkoušíme různé přístupy k půdě a zahradničení, včetně principů permakultury. Inspirujeme se z přírodních procesů, pozorujeme, snažíme se vnímat přirozené přírodní cykly a stále se učíme – s nadšením!

Půdu neobracíme, neryjeme. Čímž spolu s kompostem a mulčem podporujeme půdní život, který nám pomáhá pěstovat zeleninu a bylinky. Půdu vnímáme jako svěřené dědictví, bohatství a jednu z podmínek života na zemi. Fascinuje nás, jak půda, rostliny a půdní organismy spolu interagují, dokáží vytvářet dokonalý funkční ekosystém, ze kterého my pak sklízíme zdravé plody, které nás živí.

Pěstujeme různé druhy zeleniny. Když se zadaří a máme přebytky, zeleninu prodáváme. Pěstujeme brambory, cukety, rajčata, salátové okurky, papriky, jahody, brokolice, květák, kapusty, hlávkové saláty, kedlubny, zelí, fazole na zelené lusky, mrkev, petržel, červenou řepu, cibuli, pórek, lilek.
Políčko o velikosti 1500 m2 obděláváme pomocí své a koňské síly. Hnojíme pouze vyzrálým kompostem, uleželým hnojem a kopřivovou jíchou. Nepoužíváme umělé postřiky.

[flagallery gid=4]

One Response to Zahrada

Napsat komentář