Naše nabídka

Med květový – tekutý 150 Kč/1 kg

Med květový pastový 150 Kč/1 kg

 

Med květový

Pochází z nektaru kvetoucích lučních rostlin, z jara kvetoucích ovocných stromů, v červnu z polních plodin. Tyto medy jsou typické svou světlou barvou. Brzy krystalizují, což kvalitě medu nijak neubírá.

Med květový pastový

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Pochází z nektaru kvetoucích lučních rostlin, z jara kvetoucích ovocných stromů, v červnu z polních plodin. Od výše uvedeného se liší svou konzistencí. Po vytočení se med pastuje – ve chvíli, kdy med začne krystalizovat se pomalým mícháním upraví do jemné, krémovité konzistence. V takto upraveném medu jsou zachovány všechny hodnotné biologicky cenné látky. Je však měkký, snadno se roztírá a přitom, na rozdíl od tekutého medu, nekape a neztéká. Krémovité konzistence je dosaženo tím, že se zabrání tvorbě velkých spojených krystalů medu. Med je téměř bílý až jemně žlutý.

Med medovicový (lesní)

Vzniká sběrem a následně úpravou medovice, což je sladká lepkavá tekutina, kterou sbírají včely na jehličí, listech a větévkách rostlin. Přinášejí ji do úlu a tvoří z ní med, který je většinou znám veřejnosti pod názvem „lesní“. Medovici produkují různé druhy mšic na listnatých nebo jehličnatých stromech, ty svým ústním zařízením napichují rostlinné sítkovice, t. j. rourky kterými proudí cukry. Přebytečnou vodu s cukry mšice přefiltrují a vylučují z těla, včely následně tyto kapky cukerné vody (medovice) sbírají a dávají tak základ vzniku výborného medovicového medu. Tento med je typický svou tmavší barvou a pozdější krystalizací.

Med smíšený

Obsahuje v různém poměru oba výše uvedené medy.

 

Med prodáváme v 1kg sklenicích, po domluvě můžeme dodat i ve větším balení (5 kg) nebo v malém dárkovém  balení (120g).

3 Responses to Naše nabídka

 • Jitka Pivcová says:

  Dobrý den,
  jsme velcí medožrouti a rádi bychom si u Vás objednali 10 kg medovicového medu. Sdělte nám, prosím, cenu. Až nastane čas, udělali bychom si výlet a med vyzvedli osobně.

  Zdraví Vás

  Jitka Pivcová
  Velké Přílepy
  te.737 276926

 • Hello!
  My name is Sara Villayandre, and I´m from Spain.
  I´ve found this place on a website called „Helpx“, and I read that you need helpers to work with you this summer. I´m very interested on this offer. I know this is not the best place to contact with you, but I couldn´t do it on the other website, and I can´t find your contact details.
  I also would like to write that I love your work. You hae a beautiful house and I would love to work with you on your increible farm. I love animals and nature, so I think we could make a great team.
  Thanks for reading me!
  :)

  • Šárka says:

   Dear Sara, thank you very much for your interest! But we have enough helpers now. We hope you find a nace place with nice people and animals where they need a help. Once more thank you! Filip and Sarka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *