Naše zvířata

Staráme se o slepice kříženců různých plemen, králíky, samice nám dávají dva vrhy ročně. Většinu mladých králíků odchováváme ve venkovním výběhu, kde mají dost prostoru a možnost vytvářet si podzemní nory apod. Občas se potýkáme s jejich útěkem. Rádi překoušou postarší pletivo a podhrabou se ven. Bon, chladnokrevný kůň, nám pomáhá při práci na poli, pastvinách, občas v lese. Máme ho na práci i pro potěšení. Je to náš první kůň, kterého jsme pořídili. Bohužel byl v mládí původním majitelem přetěžován. A když se velká zátěž skloubila s genetickou predispozicí, začala mu v deseti letech artróza předních kopyt. A tak má u nás pouze lehkou zátěž. V roce 2017 jsme mu pořídili kamaráda – norika Bivoje. Mladý tažný kůň nám též pomáhá při pracích na poli i v lese. Učí se postupně všem úkolům. Samozřejmě, že nám slouží oba koníci i pro vyjížďky po okolí.

Gorga, naše fenka, přišla do Suchého Dolu skoro ve stejný čas jako my. Dostali jsme ji od kamarádky jako šestiměsíční štěně. Měl prý z ní vyrůst kavkazský pastevecký pes :). V šesti měsících bylo jasné, že z ní bude obyčejný čistokrevný voříšek, tak skončila u nás :).

Ještě s námi na statku žijí kocour s kočkou a tři ovečky, které jsme si jako jehňata pořídili v létě 2014. Každý rok nám dávají po dvou jehňata. Ovce i koně jsou po většinu roku celý den na pastvě, jen na zimu jsou ustájené.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *